Carlos Alcaraz a siker hullámát lovagolja meg, miután 7-6, 6-3, 6-4-re diadalmaskodott Arthur Rinderknech felett. Ez a győzelem zsinórban negyedik szettgyőzelmét jelentette a 2025-ös US Openen, ami kiemeli figyelemre méltó következetességét és bátorságát a pályán. Figyelemre méltó, hogy Alcaraz pályafutása során először egyetlen éven belül mind a négy Grand Slam-tornán bejutott a negyeddöntőbe. 12. Grand Slam-negyeddöntős szereplése tovább erősíti hírnevét a következetesen magas teljesítményről.
Történelmi eredményei ellenére kérdések merültek fel Alcaraz következetességével kapcsolatban. Ezekkel az aggályokkal foglalkozva Alcaraz megosztotta gondolatait a meccs utáni sajtótájékoztatón, amikor a negyeddöntőben Jiri Lehecka ellen készült. Elismerte a következetességével kapcsolatos kritikákat, és kijelentette: „Nos, igen, valószínűleg sokan beszéltek arról, hogy nem vagyok olyan következetes, mint kellene. De ugyanakkor ezeket a statisztikákat nagyon jó tudni számomra, csak azért, hogy lássam, hogy nagyon jó eredményeket érek el az igazán jó versenyeken.”
Alcaraz továbbra is kifejezte önkritikus nézőpontját, hangsúlyozva saját magas színvonalát. „Nyilvánvalóan néha nagyon kemény vagyok magammal, hogy a negyeddöntő nem elég, az elődöntő néha nem elég. De többet kell látnia, mint az eredményeket. Meg kell néznem, hogy jól játszom-e, és rá kell jönnöm, hogy egy elődöntő vagy negyeddöntő egy Grand Slamen nagyon jó eredmény. És sokat beszéltem arról, hogy jobbnak kellene lennem, tudod, következetességről, sokkal jobb játékról, a meccsekről vagy bármi másról. Szóval ezért is beszéltek róla sokan” – elmélkedett.
Ez egy fejlődő történet… Addig is legyen naprakész a folyamatban lévő 2025-ös US Open minden eseményével kapcsolatban.